7 grunner til å studere ved campus Oslo
BIs hovedcampus tilbyr en rekke muligheter og solide karriereutsikter.
1. Gode karrieremuligheter
9 av 10
avgangsstudenter fra Campus Oslo er positive til sin fremtidige karriere.
2. Bachelor og master på samme campus
En mastergrad er ofte et krav i dagens jobbmarked, og vi tilbyr noen av Norges mest konkurransedyktige studier.
70%
av våre masterstudenter og
50%
av våre bachelorstudenter blir tilbudt jobb før endt utdanning.
3. Bo i Norges største studentby
Det bor 72.000 studenter i Oslo - nesten 10% av byens befolkning. I tillegg til dette er byen den raskest voksende hovedstaden i Europa. Mye er i utvikling og mange selskaper ser etter ansatte.
4. Studer på et internasjonalt campus
Campus Oslo har studenter fra mer enn 100 land og forelesere fra hele verden.
Ingrid Halden - Orkla
5. Campus Oslo er populær blant studentene
90%
av studentene fra campus Oslo vil anbefale skolen til andre.
6. Stort utvalg av studentforeninger
På campus Oslo kan du ta del i en rekke forskjellige aktiviteter ved siden av studiene. Her er noen av foreningene drevet av våre studenter.
Showtime Film Society
Denne organisasjonen for filminteresserte arrangerer gratis filmvisninger på kino. Snacks er inkludert!
BI Outdoor
Dette utvalget er for deg som elsker å være ute i naturen. Reis ut på turer og utforsk Norge.
Midas Cheerleading
Midas Cheerleading er Handelshøyskolen BIs cheerleadinglag! Laget var et av de første studentlagene som ble etablert i Norge, og konkurrerer i dag både nasjonalt og internasjonalt.
7. BI har engasjerte forelesere
Du kommer til å bruke mye tid på å høre på forelesere. Hva er vel verre enn uinspirerte lærere som ikke bryr seg om faget? Forelesere som bare leverer samme leksa som i fjor. Dette uten å oppdatere seg på hva som foregår i en verden som beveger seg stadig raskere.
BI har et av Europas mest produktive akademiske miljø innenfor økonomi, ledelse, og markedsføring. På BI foregår det nesten like mye forskning som undervisning. Som student her lærer du fra fagfolk som er ekstremt opptatt av å holde seg i forkant. Dette er fagfolk som er stolte av å kunne sette sitt preg på sitt fagområde.